4 sposoby na optyczne powiększenie małej łazienki

Wiele z nas mieszka w mieszkaniach, gdzie niestety nie możemy spodziewać się dużej, przestronnej łazienki. Czy istnieją więc sposoby na jej optyczne powiększenie oraz zastosowanie sprytnych trików, które sprawią, że nasza łazienka nie będzie wydawać się taka mała? Oczywiście, że tak! W artykule przedstawimy kilka sposobów na optyczne powiększenie łazienki, bez wykorzystywania kosztownych opcji. Jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

Jasne barwy

Nie od dziś wiadomo, że jasne barwy takie jak biele, beże czy też szarości powiększają pomieszczenia w których zostały zastosowane. Kolory dające wrażenie większej przestrzeni to również wszystkie jasne, morskie odcienie, takie jak błękit, zieleń czy też jasne odcienie fioletu. Łazienki w ciemnych, mocnych barwach są zbyt przytłaczające, szczególnie jeśli narzekamy na brak wystarczającego miejsca.

Wanna z prysznicem albo jej brak

Oczywistym jest fakt, że w małej łazience nie zmieści się zarówno prysznic jak i wanna. Musimy niestety dokonać trudnego wyboru między tymi dwoma sprzętami, ewentualnie połączyć jeden z drugim. Wanna z prysznicem nigdy nie będzie tak wygodna jak korzystanie z osobnych pomieszczeń, warto jednak przemyśleć pójście na kompromis w ramach zaoszczędzenia miejsca, którego mamy tak mało.

Modułowy system przechowywania przedmiotów

Sprytna zabudowa naszej łazienki jest w stanie zdziałać naprawdę wiele! Zbyt duże nagromadzenie przedmiotów, które będziemy trzymać na widoku nie sprzyja przestrzennej łazience. Warto zainwestować w modułowe szufladki, do których będziemy mogli schować nadmiar przedmiotów, nie powodując zbędnego chaosu. Wszelkie kosmetyki i bibeloty powinny zostać schowane.

Duże lustro

Należy zamontować lustro tak , aby dochodziło do krawędzi sąsiadującej z nim ściany. Jest to bardzo istotne, ponieważ tylko w tym wypadku zabieg odniesie skutek, dzięki niemu zatrzemy granice ścian i powiększymy optycznie przestrzeń. Każda kobieta będzie wręcz zachwycona obecnością naprawdę dużego lustra w swojej łazience.

duże lustro w łazience

Dzięki opisanym powyżej sposobom możemy z łatwością i przy niedużym nakładzie finansowym powiększyć wizualnie nasza łazienkę. A, że miejsca nigdy za wiele, niech ten artykuł będzie prawdziwą inspiracją i do dzieła! Pamiętajcie, że w waszych małych łazienkach ukryty jest ogromny potencjał nieodkrytej wolnej przestrzeni do zagospodarowania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
15 − 15 =