Brodzik w nowoczesnej łazience

Modern kitchen with black furniture and wooden floor

Jeśli właśnie aranżujemy łazienkę i lubimy nowoczesny, minimalistyczny styl, z pewnością staniemy przez wyborem jaki prysznic wybrać. Interesujący design musi iść w parze z funkcjonalnością i wygodą użytkowania.

Brodziki w nowoczesnej łazience

Minimalizm pod prysznicem

Brodziki płaskie mogą być montowane na równi z podłogą, do połowy albo stawiane na posadzce. Ich popularność wynika z szerokich możliwości aranżacyjnych, jakie niesie ich instalacja. Łazienka, w której znajduje się prysznic z płaskim brodzikiem zyskuje optycznie więcej przestrzeni i lekkości.

Możliwa jest również instalacja prysznica bez brodzika, w którym woda spływa prosto na kafelki, a odpływ zamontowany jest w ścianie lub podłodze. Prysznic bez brodzika daje możliwość dopasowania kształtu i rozmiarów strefy kąpielowej do własnych preferencji. Nowoczesne rozwiązania łazienkowe są nie tylko estetyczne – to świetne rozwiązanie do mieszkań, w których żyją osoby starsze lub takie, którym ciężko jest korzystać z tradycyjnego, głębokiego prysznica.

Prawidłowa instalacja brodzika

Rozwiązania montażowe

Chcąc cieszyć się nowoczesnym wnętrzem łazienki należy zadbać o odpowiednie zamontowanie brodzika. Instalacja odpływu jest trudniejsza niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań, ponieważ wlot do syfonu musi być na tym samym poziomie co płytki. Rura odpływowa musi zostać umieszczona pod odpowiednim kątem. Z tego względu na instalację trzeba przeznaczyć ok. 11-12 cm poniżej poziomu podłogi. Duże znaczenie ma również wydajność odpływu, która zabezpieczy łazienkę przed zalaniem. Do płaskich brodzików fachowcy zalecają syfony czyszczone od góry, które umożliwiają łatwe odtykanie i utrzymanie czystości. Na rynku dostępne są również brodziki z odpływami liniowymi, które mają postać rynienki przykrytej chromowaną kratką.

Decydując się na nowoczesne wnętrza łazienki, warto zapoznać się z ofertą polskiej marki Deante. Brodziki tej marki charakteryzują się świetną jakością oraz atrakcyjną ceną. Wielbiciele eleganckich przestrzeni z pewnością znajdą coś dla siebie, zarówno wśród produktów ceramicznych, jak i armatury.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
12 × 3 =