Jak odpowiednio rozplanować kuchnię?

Kiedy zabieramy się za planowanie budowy domu warto przekonać się, że wszystkie pomieszczenia w nim wybudowane będą wystarczająco komfortowe oraz funkcjonalne. Szczególnie ważne jest to w przypadku kuchni w której przecież spędzamy większą część czasu, zwłaszcza kiedy jest ona połączona z jadalnią.

To w kuchni toczą się najprzyjemniejsze rodzinne spotkania, również tutaj podejmuje się często ważne, domowe decyzje. Przedstawiamy kilka wskazówek, dzięki którym Twoja kuchnia okaże się wyjątkowo funkcjonalna.

Zasady wygodnego przechowywania przedmiotów w kuchni

Do sprawnego przechowywania kuchennych przedmiotów idealnie sprawdzą się specjalne organizery. Pamiętaj, żeby umieszczając je w szufladach zadbać, aby do tych najczęściej potrzebnych był łatwy dostęp!

Funkcjonalne gotowanie

Kuchenka nie powinna być ustawiona w mniejszej odległości niż 50 centymetrów od najbliższego okna, zadbajmy również o możliwość szybkiego i prostego korzystania z lodówki. Zagospodarujmy dla niej miejsce w niewielkiej odległości od kuchenki. W końcu to z tych dwóch miejsc korzystamy najczęściej przy gotowaniu. Idealnie sprawdzi się też dłuższy blat roboczy, na którym będziemy mogli przygotowywać posiłki.

Komfortowa możliwość sprzątania

Zlew w odpowiedniej odległości to skarb. Również zmywarka ustawiona w strategicznym miejscu bardzo ułatwi nam sprzątanie po pysznej kolacji czy też obiedzie. Wokół zlewu dobrze jest zostawić odrobinę miejsca, aby zmieścić tam przybory do mycia naczyń. Wspaniale jest również zadbać o dobry system przechowywania odpadków, który przecież bardzo przydaje się w strefie zmywania w kuchni.

A może mała spiżarnia?

Każdy wie, że warto posiadać chociażby małe zapasy produktów spożywczych. Bywają dni, kiedy nie chce nam się nawet wystawić nosa za okno, a co dopiero wybrać się na zakupy. Pod ręką zawsze warto posiadać zapas makaronów czy też puszek, z których szybko możemy stworzyć prosty obiad. Często jednak nasze kuchnie są małe i nie ma w nich miejsca na dodatkowe przedmioty. Warto wtedy pomyśleć o małej spiżarni, która zajmie niewiele miejsca, a naprawdę wiele będzie w stanie ułatwić.

Gotowanie jest coraz bardziej modne, a o jego życiodajnej funkcji nie trzeba nikogo przekonywać. Aby sprawiało nam jeszcze więcej radości warto odpowiednio rozplanować i zaaranżować przestrzeń kuchenną. Umiejętne rozplanowanie sprzętów AGD ułatwi znacząco przygotowywanie posiłków, a zastosowana kolorystyka pobudzi kulinarną pasję.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
1 × 26 =