Jak urządzić dziecięcy pokój na poddaszu?

 

Coraz częściej decydujemy się na dom, zamiast na mieszkanie. Standard życia społeczeństwa rośnie, a ceny mieszkań często ilością zer przypominają koszt budowy domu. To świetne rozwiązania dla rodzin, które posiadają lub planują posiadać większą gromadkę dzieci. Jaki plus ma dom, którego najczęściej niestety nie posiada mieszkanie? Poddasze!

Wiele osób marzy o prywatnym, klimatycznym poddaszu. Jednak pojawia się dość popularny problem: jak zagospodarować oraz urządzić poddasze, aby do użytku przystosować jak największy metraż poddasza? Często skosy na ścianach wybitnie pomniejszają przestrzeń, którą możemy wykorzystać do codziennego użytkowania. Dowiedz się jak najlepiej i najbardziej ekonomicznie zagospodarować poddasze. Bardzo często poddasze przeznaczamy dla naszych pociech, odpowiadamy więc na kilka podstawowych pytań jak najlepiej urządzić kącik dla dziecka na poddaszu.

Jak ekonomicznie i sprytnie zagospodarować poddasze

Zagospodarowanie poddasza dla dziecka to wcale nie taka prosta sprawa. Należy zwrócić uwagę na kilka ważnych drobiazgów tak, aby pokój okazał się przystosowany odpowiednio dla poczucia komfortu oraz bezpieczeństwa dziecka.

kolorowe zabawki jako dekoracja ściany

Jakie kolory wybrać urządzając poddasze?

Idealnie sprawdzą się jasne kolory ścian oraz dodanie charakterystycznego akcentu na jedną ze ścian. Aby nie przesadzić oraz uniknąć wrażenia bałaganu oraz chaosu, dobrze jest pomyśleć o stonowanej, nie rzucającej się w oczy podłodze np. jasnych panelach bez wyraźnych wzorów.

Jak zagospodarować przestrzeń?

Dobrym rozwiązaniem przy urządzaniu poddasza są meble projektowane specjalne pod wymiary naszych pomieszczeń. O wiele łatwiej jest dzięki nim zagospodarować więcej przestrzeni niż przy wyborze zwyczajnych mebli o standardowych wymiarach.

Często na poddaszach nie ma wystarczającej ilości światła, jeśli okna są małe. Oczywistym jest, że dzieci potrzebują jasnych przestrzeni do nauki oraz rozwoju, warto więc zadbać o porządne oświetlenie za pomocą odpowiednich lampek czy żyrandoli. A właściwe rozplanowanie źródeł światła ułatwi wydobycie z poddasza urokliwego klimatu niezwykłej przestrzeni.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
16 − 2 =