Jak urządzić mieszkanie w stylu Shabby chic?

Shabby chic to przede wszystkim miłość do starych przedmiotów, które posiadają swoją duszę oraz charakter, a ich użytkownicy żywią niezwykły sentyment do tych przedmiotów. Styl ten od prawie czterdziestu lat jest jednym z najpopularniejszych stylów, w jakim możemy urządzić swoje cztery kąty.  Choć wiele trendów zmierza w stronę jak najbardziej minimalistycznego poczucia estetyki, stylem Shabby rządzi przepych oraz bogactwo, jest on zupełnym przeciwieństwem modnego również w ostatnich czasach minimalizmu.

W trzech krótkich odpowiedziach na zadane pytanie opowiemy, czym dokładnie charakteryzuje się ten wystrój wnętrz oraz dla jakiego typu osobowości może okazać się najbardziej odpowiedni.

Jakie kolory stosować w stylu Shabby chic?

Najbardziej pożądane kolory tego stylu to połączenie bieli, beżu oraz starego złota. Odpowiednie okażą się również pastelowe, stonowane barwy, które z powodzeniem możemy wkomponować w całą resztę wystroju, czyli bogato zdobione łoże oraz stylizowane na stare meble, najczęściej pomalowane białą farbą.

Jakich dodatków możemy użyć przy dekoracji mieszkania Shabby chic?

Dużą rolę odgrywają tutaj dodatki oraz materiały, które wykorzystamy do dekoracji naszego wnętrza. Mogą to być , np. koronki, białe futerka, czy sztuczne, jasne skóry zwierząt jako podłogowe dywaniki. Tutaj najbardziej liczy się przepych! Charakterystyczne będą również bogato zdobione narzuty na łóżko oraz przepełnione przepychem lampy.

postarzane kolorowe bibeloty i żółte kwiaty w retro wazonie

Jaki jest najpopularniejszy i najbardziej rozpoznawalny motyw stylu Shabby chic?

Kwiaty to główny motyw przewodni mieszkania w tym stylu. Świeże, doniczkowe, cięte, ale również te sztuczne, namalowane na pudełkach, ścianach oraz bibelotach. To doskonały styl dla romantycznej duszy, miłośniczki Jane Austen oraz wiejskich, sielskich klimatów.  Zadbaj o to, aby pojawiły się na jak największej liczbie akcesoriów. Bardzo stylowa okaże się również pościel w romantyczne, pastelowe kwiaty. Triumfy w Shabby chic święci również decopauge, czyli fantazyjna metoda ozdabiania przedmiotów.

Mieszkanie urządzone w tym stylu jest ultrakobiece, romantyczne i milutkie. Jest kwintesencją łagodności i delikatności w czystej formie. Shabby chic to idealny styl dla niepoprawnej romantyczki z głową w chmurach!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
6 ⁄ 3 =