Jak zaaranżować przytulny salon?

comfortable grey armchair near coffee table with green plants and frame in modern living room

Domowy salon to dla wielu osób najważniejsze pomieszczenie w całym budynku. To salonem najchętniej chwalimy się znajomym i to tam zawsze zapraszamy gości. Nic dziwnego, że chcemy, aby był urządzony oryginalnie i ciekawie. Na szczęście istnieje wiele sposobów na modne urządzenie salonu, a inspiracji szukać możemy w wielu miejscach. Oto kilka porad na temat planowania wystroju domowego salonu.

Zadbaj o wygodę

Salon to pomieszczenie, w którym każdy z domowników chce się poczuć swobodnie. To tam najczęściej spędza się czas razem z bliskimi, wspólnie oglądając telewizję lub grając w rodzinne gry. Nie może więc w tym pokoju zabraknąć wygodnego narożnika lub kanapy. Najlepiej, aby mebel był przestronny i komfortowy. Jeżeli wybierzemy produkt posiadający funkcję rozkładania, zawsze możemy wykorzystać go jako miejsce do spania dla ewentualnych gości.

O wygodzie salonu świadczy jednak nie tylko miejsce do siedzenia, ale również wszystko, co je otacza. Warto zadbać o staranne dekoracje domu. W oknach zawieśmy ładne firanki, a na podłodze, aby zrobić bardziej przytulne wrażenie, możemy umieścić dywan. W zależności od wymiarów domowego salonu, podczas jego aranżacji, dobrze jest wybrać gotowy zestaw mebli. Co bardziej ambitni chętnie decydują się na łączenie stylów i, jeżeli zrobią to ze smakiem, efekt może być zaskakujący.

Malowanie i ozdoba ścian

Zaczęliśmy od mebli, ale zanim w ogóle będzie można pomyśleć o wyposażeniu, wystrój salonu wymaga czegoś więcej. Mianowicie zadbania o ściany. Do tego celu możemy wykorzystać zwykłą farbę, wybierając kolor, który podoba nam się najbardziej lub postawić na tynki ozdobne czy fototapety. Obie te opcje cieszą się aktualnie sporą popularnością, ponieważ dają bardzo dobre efekty wizualne i osoby, które myślą o stworzeniu wnętrza modernistycznego, na pewno zwrócą na nie uwagę. Czasami idealnym dodatkiem do ładnie umalowanej ściany będzie ciekawy obraz.

biała cegła na ścianie w mieszkaniu

Podczas aranżacji salonu musimy zwrócić szczególną uwagę na to, aby wszystkie elementy dobrze ze sobą współgrały, tworząc razem atrakcyjną całość. Spójność pomoże stworzyć unikalny klimat salonowego wnętrza. Uwydatni jego aranżacyjne walory i wprowadzi ład, spokój i harmonię, potęgując tym samym wrażenie komfortu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
9 × 19 =