Jaka bateria umywalkowa będzie najlepsza?

Interior of white and gray cozy bedroom with coffee on a tray

Z baterii umywalkowej korzystamy parę razy dziennie – myjemy zęby, golimy się, myjemy ręce. Warto więc wybrać taką, która będzie funkcjonalna i ułatwi nam wykonywanie codziennych czynności. Wybór baterii łazienkowej wcale nie jest taki prosty, produkty różnią się między sobą nie tylko ceną, ale również wyglądem i jakością. Jaką więc baterię wybrać, by cieszyć się nią przez lata?

Ścienna czy stojąca?

Miejsce montażu w głównej mierze uzależnione jest od sposobu podprowadzenia instalacji wodnej w łazience. Najpopularniejsze są baterie stojące (sztorcowe), które można umieścić na umywalce, na blacie, a nawet na podłodze. Z kolei baterie ścienne można zamontować natynkowo lub podtynkowo.

Z mieszaczem czy z kurkami?

Tradycyjne baterie z kurkami cieszą się coraz mniejszą popularnością, choć są świetnym uzupełnieniem łazienki w stylu retro. Baterie z mieszaczem, czyli jednym uchwytem, którym regulujemy strumień i temperaturę wody, są znacznie wygodniejsze. Taka opcja pozwala też zmniejszyć zużycie wody. Możemy też zdecydować się na baterię bezdotykową lub samozamykającą się. Baterie bezdotykowe uruchamiają się w momencie, gdy podłożymy ręce pod czujnik, natomiast samozamykające puszczają wodę na określony czas.

Głowica - bateria umywalkowa ścienna

Głowica baterii

Baterie mogą być wyposażone w głowice ceramiczne, które pozwalają na dokładne ustawienie strumienia wody. Jest to rozwiązanie najczęściej spotykane, ze względu na swoją trwałość. Mniej popularne są głowice termostatyczne, które są bardzo precyzyjne i umożliwiają dokładne wyregulowanie strumienia i temperatury. W niektórych modelach można jeszcze spotkać głowice mosiężne.

Wielkość baterii

Kształt i rozmiar wylewki musimy dobrać do modelu umywalki. Zbyt długi kran może powodować rozchlapywanie się wody, a kran zbyt nisko położony będzie utrudniał włożenie rąk pod strumień wody. Dobrze jeśli długość wylewki odpowiada ½ szerokości umywalki.

Interesujące propozycje baterii umywalkowych znajdziemy w ofercie polskiej firmy Deante. Wszystkie objęte są 7 letnią gwarancją. Wśród produktów można znaleźć baterie umywalkowe – podtynkowe oraz stojące, jednouchwytowe i tradycyjne dwuuchwytowe. W bogatym asortymencie Deante, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
10 − 5 =