Minimalistyczny wystrój w pięciu krokach

Modern house with garden swimming pool and wooden deck

Wystrój domu jest kwestią niezwykle indywidualną. Jednak każdy z nas czasami ulega popularnym trendom, szczególnie jeśli okazują się być naprawdę interesujące. Trend minimalizmu pojawił się w naszym kraju już kilka lat temu, wciąż jednak święci triumfy na salonach.

Do gustu przypadły nam proste formy oraz jasne kolory, a styl minimalistyczny stał się symbolem elegancji oraz dobrego smaku. Przedstawiamy pięć podstawowych kroków, których należy przestrzegać, aby zachować w swoim domu minimalizm. Jak osiągnąć minimalizm w wystroju wnętrza?

Wolna przestrzeń

Minimalizm to przede wszystkim brak zbędnych przedmiotów. Pozbądź się niepotrzebnych mebli, ubrań czy książek. To prostota sprawia, że chce nam się przebywać w danym pomieszczeniu.

Jasne, neutralne kolory

Wolne przestrzenie najlepiej komponują się z jasnymi, eleganckimi kolorami, które jeszcze bardziej pogłębiają wrażenie dużej, niczym nie zagraconej przestrzeni. Biele, szarości oraz beże- to aktualny kolorystyczny repertuar. Odcienie te optycznie powiększają pomieszczenia, sprawiają też, że nawet najbardziej ponury pokój z małymi oknami staje się bardziej przestronny oraz przytulny.

minimalistyczny salon w jasnych kolorach

Jeden zdecydowany akcent

W minimalistycznym wystroju wnętrz należy jednak uważać na to, aby nie okazało się, że jest zbyt … mdło. Aby zachować charakter i „pazur” wystarczy jeden konkretny motyw, którego akcenty będą powtarzać się w całym mieszkaniu. Może być to na przykład motyw czerwieni, którą zastosujemy przy dobieraniu dodatków i konsekwentnie będziemy się nią posługiwać przy np. doborze świeczek czy ramek.

Spójne dodatki

Tak jak w powyższym podpunkcie musimy zadbać o spójność. Postarajmy się nie łączyć wielu faktur materiałów, aby nie uzyskać niepotrzebnego natłoku, który będzie sprawiał wrażenie bałaganu czy też niedopasowania.

Wróg minimalizmu – chaos

Ostatni, ale wcale nie najmniej istotny punkt. Nawet najpiękniejsze oraz najbardziej minimalistyczne mieszkanie straci swój urok w bałaganie. Staraj się nie przechowywać rzeczy na wierzchu, chowaj je w szufladach czy szafkach oraz dbaj o ład i porządek.

Minimalizm to styl, który zdobył serca Polaków. Głównie ze względu na swoją urzekającą prostotę oraz wrażenie ładu i harmonii w mieszkaniu. Jasne, przestronne wnętrza z minimalną ilością przedmiotów to styl, który przypadnie do gustu większości osób ceniących perfekcyjnie uporządkowaną przestrzeń. Przez niektórych styl minimalistyczny jest nieakceptowany ze względu na cienką granicę, która odróżnia go od sterylności. Jednak właściwie zastosowany będzie tylko odsłaniał walory naszego mieszkania i pozwoli na maksymalne odprężenie i poczucie komfortu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
36 ⁄ 18 =