Najczęściej popełniane błędy przy kupnie domu

Dark waiting room interior with white empty black wall, panoramic window, comfortable armchair, oak wooden floor. Scandinavian minimalist design. Contemporary decoration. Mock up. 3d rendering.

Planujesz kupno domu i już praktycznie zdecydowałeś się na kupno jednego z nich? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł na temat najczęściej popełnianych błędów przy zakupie domu i ustrzeż się przed popełnieniem ogromnych, podstawowych błędów. 

Brak wizyty w wymarzonym domu

Nie kupujemy kota w worku. Zanim podpiszemy jakiekolwiek dokumenty powinniśmy odwiedzić dom, które planujemy zakupić. Zdjęcia potrafią naprawdę dobrze kłamać oraz zakrzywiać rzeczywistość. Na zwiedzanie domu z pewnością warto zaprosić eksperta, który będzie w stanie wyłapać wszelkie usterki w domu, który planujemy kupić. Nie chcemy przecież, żeby zaraz po podpisaniu dokumentów okazało się, że dach mocno przecieka, a ogrzewanie podłogowe już od kilku lat nie działa.

Brak kompletnej dokumentacji

Wszelkie uwagi oraz ustalenia od razu powinny być spisywane. Czasami nie warto wierzyć nikomu na słowo oraz należy zadbać o własne interesy. Umowa dżentelmeńska to szlachetny gest, jednak w przypadku kupna nowego domu zupełnie się nie sprawdza. W umowie umieść każdy, nawet najdrobniejszy szczegół dotyczący umeblowania tak, abyś potem nie musiał się dziwić.

Brak stuprocentowej pewności otrzymania kredytu na kupno domu

Zanim rozpoczniemy proces kupna domu upewnijmy się, że otrzymamy kredyt o który wnioskowaliśmy. Nie marnujmy czasu sprzedawców dopóki nie upewnimy się, że wysokość kredytu jaką otrzymamy jest wystarczająca do nabycia tego konkretnego domu.

Zbyt duży rozmiar i gabaryty domu

Każdy dodatkowy metr domu sporo kosztuje. Warto zastanowić się jakie gabaryty domu będą wystarczające i ściśle się ich trzymać. Pamiętaj- większy metrażowo dom to zdecydowanie większe koszty na przykład ogrzewania.

Brak rozeznania się w najbliższej okolicy

Przekonaj się i przeprowadź wywiad czy w okolicy nie ma żadnych niepokojących miejsc, złośliwych sąsiadów i tym podobnych. Pamiętaj, że spędzisz w tym domu przynajmniej kilka lat.

 

Ucz się na błędach tych, którzy już je popełnili i ciesz się spokojnym, satysfakcjonującym zakupem! Wymarzony dom może być Twój, jeśli tylko zwrócisz uwagę na te podstawowe szczegóły!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
25 + 17 =