Ogród marzeń dobrze zaprojektowany

Patterned blanket on wooden bed in grey bedroom interior with plants and posters. Real photo

Własny dom to coś, o czym marzy wiele osób. Najlepiej z pięknym, zadbanym, majestatycznym ogrodem. W dzisiejszych czasach projektowanie ogrodu to zajęcie, które wymaga sporych umiejętności i dobrego planowania, dlatego zajmują się tym profesjonaliści. Oczywiście wszyscy możemy próbować zaaranżować ogród na własną rękę, a inspiracji poszukać w popularnych pismach na temat projektowania ogrodów. Co powinno znaleźć się w takim miejscu, aby stało się przytulnym azylem dla całej rodziny?

Meble ogrodowe

W ogrodach spotkać można różnego rodzaje meble, przystosowane do warunków zewnętrznych. Najpopularniejsze w dalszym ciągu są meble drewniane, wymagające dokładnej pielęgnacji, zwłaszcza przy trudnych warunkach atmosferycznych. Decydując się na meble z drewna, musimy pamiętać o tym, aby zakupić również specjalne preparaty do ich konserwacji. To dzięki nim krzesła i stoły ogrodowe przetrzymają deszcze, grad i wiatry.

Projektanci ogrodów coraz częściej polecają meble rattanowe. Są one lekkie i wygodne, a do tego dobrze się prezentują. Rattan jest w miarę odporny na czynniki atmosferyczne, choć zaleca się, aby podczas złej pogody meble takie schować pod dachem. Nie są one masywne, dlatego nie powinno być problemem z przeniesieniem ich z miejsca na miejsce.

Dodatki do ogrodu

W zależności do tego, czy aranżacja ogrodu ma obejmować jego część funkcjonalną, czy tylko tę rekreacyjną, musimy dobrać odpowiednie dodatki. Co znajduje się w nowoczesnych ogrodach, oprócz tak popularnych krasnali? Wybór jest bardzo szeroki, przede wszystkim warto postawić na dobre oświetlenie. Modernistyczne lampy ogrodowe są bardzo stylowe i pomagają w utrzymaniu doskonałej atmosfery na zewnątrz, a dzięki nim możemy posiedzieć w ogrodzie nawet po zmroku.

Co bardziej pomysłowi dekoratorzy zawsze znajdą miejsce na bramy ogrodowe lub fontanny, choć nie wszyscy inwestorzy chętni są ustawiać u siebie takie przedmioty. Ogród powinien być przede wszystkim przytulny, aby cała rodzina czuła się w nim dobrze. Nie musi być specjalnie wystawny. Dlatego właśnie, warto zlecić zaprojektowanie ogrodu osobie z dobrym smakiem i zmysłem estetycznym, która pomoże dobrać meble i dekoracje tak, aby razem stanowiły ciekawą i przytulną całość.

oczko wodne w ogrodzie

W dobrze zaprojektowanej przestrzeni ogrodowej będziemy mogli zrelaksować się w ciepły, letni wieczór. Miło będzie poleżeć na bujanej huśtawce i nacieszyć oczy równo przystrzyżonym trawnikiem wokół klombu z misternie zaprojektowaną kompozycją kwiatową. Natomiast, odpowiednio zaaranżowana strefa grillowa uświetni rodzinne przyjęcie w ogrodzie i będzie powodem do dumy pana domu. Ogród powinien być enklawą relaksu. Zadbajmy więc o niego należycie, a odpłaci się urzekającym widokiem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
11 − 4 =