Pop-art. Energetyczny wystrój wnętrz!

Uwielbiasz mocne, energetyczne kolory oraz zdecydowane wzory? A może wręcz przeciwnie, na co dzień brakuje Ci energii i zastanawiasz się jak mógłbyś polepszyć swój nastrój oraz ogólnie poprawić humor? Jeśli jesteś na etapie urządzania mieszkania warto zadbać o to, aby przebywania w nim budziło w Tobie całą masę pozytywnych emocji. Warto zadbać o energetyczną kolorystykę, żywiołowe dodatki oraz wspaniałą atmosferę. Jeśli nie wiesz w jakim kierunku szukać inspiracji, specjalnie dla Ciebie, podpowiadamy niezwykły styl oraz nurt, który z pewnością przypadnie Ci do gustu. Agresywna żółć czy mocny fiolet na ścianach? Bardzo proszę! Pop- art poleca się do dekoracji wnętrz!

Najbardziej energetyczny styl wystroju wnętrz.

Zanim przejdziesz do absolutnej zmiany swojego mieszkania, pamiętaj – nie zawsze trzeba dokonywać radykalnych wyborów. Czasami wystarczy zainwestować w bogate w kolory dodatki, które dodadzą życia oraz energii reszcie pomieszczenia. Jeśli jednak masz ochotę na duże zmiany – tutaj  nie działa zasada im mniej, tym lepiej. Zdecydowanie możesz zaszaleć!

Charakterystyczne dodatki

Komiksowe wzory to jeden z najbardziej popularnych oraz wykorzystywanych w sztuce i kulturze motywów stylistyki pop-art. Kultowe symbole z literatury, filmów oraz komiksów zostają przenoszone na przedmioty użytku codziennego.

Energetyczne kolory

Pomarańcz, czerwień, żółć i odcienie niebieskiego to najbardziej pożądane kolory w stylu pop-art. Stosowane na ścianach, a w skrajnych przypadkach, w wersji delikatniejszej, jedynie w dodatkach. Obie opcje uatrakcyjniają wnętrze oraz budzą je do życia i dodają mieszkańcom energii.

żółty narożnik w salonie

Odważne wzory

Komiksowe wzory przeniesione na przedmioty codziennego użytku to dosyć odważne rozwiązanie. Świetną inspiracją może okazać się twórczość Andiego Warhola. Warto się z nią zapoznać oraz zainwestować w reprodukcję któregoś z jego obrazu, aby w zupełności poczuć magię pop-artu. Jego najpopularniejsze dzieło to portret Marylin Monroe wykonany właśnie w tej niezwykle energetycznej stylistyce.

Energia, optymizm, pozytywne emocje to kilka słów, którymi możemy opisać styl pop-art. To przede wszystkim intensywność kolorów, zabawa formą. Styl ten z uwagi na swoją ekstrawagancję jest co najmniej dyskusyjny. Ceniony przez swoich zwolenników, których głównie spotyka się wśród artystów i performerów. W niewprawnych rękach może wnieść zbyt wiele chaosu do wnętrza i przytłoczyć je nadmiarem kolorów i wzorów. Jednak umiejętnie zastosowany, np. w drobnych akcentach, jako dodatek do minimalistycznego wnętrza będzie stanowił ciekawą alternatywę i nada swoistego „kolorystycznego pazura” do ogólnie stonowanego pomieszczenia. Styl pop-art to zabawa, prowokacja, działanie. Dajmy się zatem ponieść chwili tworzenia!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
8 + 16 =