
Tzw. sucha zabudowa, to konstrukcja opierająca się na odpowiednich profilach oraz płytach kartonowo-gipsowych. Obecnie jest ona powszechnie stosowana, przede wszystkim w trakcie wykonywania różnego rodzaju remontów. Dlaczego? Ponieważ świetnie sprawdza się w różnych wnętrzach takich jak sypialnia, ale również i w nieco bardziej wilgotnej łazience. Szybko się ją kładzie, uzyskując od razu idealnie gładką powierzchnię, co jest trudne do osiągnięcia przy pomocy standardowych metod. To wszystko przemawia za tym, aby stosować suchą zabudowę także w swoich domach oraz mieszkaniach.
Szybkie stawianie ścianek działowych – sucha zabudowa
Bardzo trudnym zadaniem w domu, jest stawianie między innymi ścian działowych. Metody tradycyjne w tym zakresie są bardzo czasochłonne, a nam najczęściej zależy na efekcie szybkim. Na czas remontu rzadko mamy bowiem możliwość gdzieś się wyprowadzić, dlatego staramy się szybko osiągnąć finał naszych prac. Przy pomocy suchej zabudowy, jesteśmy w stanie dość szybko postawić gładkie i idealnie proste ścianki działowe. Prace tradycyjne są pracami mokrymi, trzeba czekać na wysychanie pewnych elementów. Sucha zabudowa jak sama jej nazwa wskazuje, nie nastręcza nam tego typu problemów. Takie ścianki są dość solidne, można na nich bez problemu wieszać meble, powiesić telewizor itp. To co nam gwarantują, to również świetna izolacja oraz akustyka, które w pomieszczeniach są ważne. Taką konstrukcję możemy postawić sami ale jeśli nie mamy zbytnio doświadczenia w tym zakresie, to warto zdecydować się na wynajęcie jakiegoś profesjonalisty.
Jeśli natomiast w naszym domu czy też mieszkaniu są krzywe ściany, wówczas możemy zdecydować się na wykorzystanie suchej zabudowy w celu ich wyprostowania. To także bardzo dobra opcja. Taka sucha zabudowa również wymaga od nas w późniejszym czasie wykonania kilku prac, ale nie są one ani czasochłonne, ani też przesadnie trudne. Na koniec po wykończeniu suchej zabudowy można ją po prostu pomalować, a nawet i obłożyć płytkami.
W jaki inny sposób można skorzystać z suchej zabudowy?
Sucha zabudowa może zostać wykorzystana na naprawdę wiele różnorodnych sposobów. Jakich? Przede wszystkim korzysta się z niej w trakcie remontowania oraz wykańczania łazienek. Podczas montowania WC, bardzo często właśnie przy pomocy suchej zabudowy zakrywa się cały stelaż. Można w ten sam sposób obudować wannę lub ukryć jakieś instalacje, które naszym zdaniem szpecą niestety wnętrze. Bardzo często sucha zabudowa służy do zabudowania pralki lub suszarki. Można w ten sposób ukryć również szafki. Tak naprawdę jest wiele pomysłów na wykorzystanie takiej zabudowy i nim zdecydujemy się ją zastosować, dobrze jest poszukać jakichś inspiracji w tym temacie.
Sucha zabudowa coraz częściej jest wykorzystywana również do sufitów podwieszanych. Czasem chcemy nieco zmienić w tym zakresie, aby zmniejszyć między innymi kubaturę pomieszczenia. Możemy również chcieć w jakiś bardziej interesujący sposób rozmieścić oświetlenie ledowe, a także i ukryć jakieś instalacje elektryczne. Niezależnie od tego jaki efekt końcowy chcemy uzyskać, sucha zabudowa na pewno pomoże nam w osiągnięciu celu.
A co z poddaszem? To także bardzo dobre miejsce na to, aby wykorzystać suchą zabudowę. Wiele osób stara się tam zorganizować sobie jakąś przestrzeń biurową, można zatem oddzielić biurko jakąś małą ścianką. Wówczas poprawi się również na poddaszu izolacja, co jest ważne w takich właśnie pomieszczeniach. Poprawia się także dzięki suchej zabudowie akustyka.
Więcej informacji znajdziesz w artykule: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/10-sposobow-na-wykorzystanie-suchej-zabudowy-we-wnetrzach
Dodaj komentarz