Przytulny i elegancki salon w rustykalnym stylu

Osoby, które cenią naturalność, piękno i przytulność, niekoniecznie dobrze będą się czuły w modnych wnętrzach. Minimalizm i szarości, czy tym bardziej wnętrza nawiązujące do hal fabrycznych, to nie dla nich. Dla osób z sentymentalną i romantyczną naturą oraz potrzebujących bardziej przytulnego otoczenia doskonałe są style dawniejsze. Wiele z nich, jak styl rustykalny, jest cały czas w użyciu. Można i warto urządzić tak salon.

Jak uzyskać rustykalny wystrój wnętrza

Jest kilka elementów, które charakteryzują ten styl. By mieć salon w rustykalnym stylu, warto zadbać o obecność drewna, inne naturalne materiały oraz ozdobne dodatki. Cechą tego stylu jest także prostota. Podłoga powinna być drewniana. Drewniane powinny być także meble. Najlepiej wybierać takie o prostej formie. Naturalność jest bardzo ważna. Dzięki niej wystrój salonu będzie miły i przyjazny. Dlatego nie pasuje tutaj okleina drewnopodobna. Jeśli meble z płyty, to powinny być fornirowane.

Do rustykalnego wnętrza pasować będą także stylowe meble z metalu, przedmioty z kamienia oraz z wikliny. Doskonałe dekoracje wnętrza rustykalnego to wazon ceramiczny, serwetki zrobione na szydełku, figurki zwierząt, koszyczek z wikliny. Tkaniny mogą mieć żywe kolory i wzory w kwiaty. Kilim w paski, w wiejskim stylu, to kolejny pasujący dodatek, który może się znaleźć np. na kanapie. Dodatki i tkaniny powinny charakteryzować się naturalnością i nawiązywać do motywów ludowych albo posiadać wzory roślinne.

Urządzanie eleganckiego salonu rustykalnego

W zależności od preferencji wnętrze to może być albo bardziej sielskie, albo bardziej eleganckie. Zależy, jakie wybierze się meble do salonu. Jeśli ma być bardziej swojskim wnętrzem, to będą one masywne i o prostej oraz surowej formie. Jeśli chce się mieć bardziej elegancki wystrój wnętrza, to mogą być one nieco bardziej finezyjne. Unikać trzeba wtedy krzykliwego połączenia barw. Dekoracji nie powinno być bardzo dużo i najlepiej wybierać te, które charakteryzują się elegancją. Na tkaninach może pojawić się krata. Będzie pasować, a jest to motyw, który potrafi bardzo elegancko się prezentować.

przedpokój w drewnie

Styl rustykalny potrafi zachwycić swoją delikatnością i urokiem. Zdobędzie zwolenników nie tylko wśród romantyczek, ale dzięki swoim naturalnym elementom będzie jawił się jako sielski ze względu na ciepłe barwy i drewniane elementy wystroju.  Podane w całkiem miejskiej, nowoczesnej odsłonie potrafią jeszcze zaskoczyć.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
24 − 5 =