Spokojny, elegancki i romantyczny wystrój sypialni

A gdyby tak mieć sypialnię przytulną, piękną i pełną lekkości? Taką jest właśnie ta, którą urządza się w stylu romantycznym. By stała się ona wspaniałym i znakomicie relaksującym miejscem, trzeba jeszcze zadbać o jej elegancję. Wystrój zaś musi emanować spokojem. Jak zatem stworzyć takie wnętrze? To bardzo proste.

Spokojny i elegancki wystrój sypialni

Najważniejsze wyznaczniki stylu romantycznego to jasne meble, klasyczne formy, przyjazna kolorystyka oraz ozdobne detale i drobiazgi. Takie połączenie gwarantuje piękno aranżacji. Ważna jest także harmonia i ład, ponieważ wystrój wnętrza, które ma służyć do snu, musi wyciszać i relaksować. Elegancja zwiększa poczucie komfortu. W tak urządzonej sypialni gwarantowane jest lepsze samopoczucie, co też znacząco wpływa na jakość snu.

Chcąc zapewnić sobie spokój aranżacji, warto wybierać spokojną, jasną kolorystykę. Wskazana jest biel oraz barwy pastelowe. Zamiast bieli można wybrać barwę kremową albo jasny beż. Z bardziej wyrazistych kolorów dobrym wyborem jest niebieski. Każdy z tych wyborów sprawi, że wystrój sypialni będzie emanować spokojem. Najbardziej typowe dla stylu romantycznego są odcienie bieli, delikatny róż, lila, jasny beż, jasna zieleń oraz błękit. Gdzieniegdzie mogą pojawić się te barwy w bardziej intensywnym odcieniu.

Elegancji sprzyja już sam rodzaj typowych dla tego stylu mebli, czyli jasnych i stylowych. Jeśli cała aranżacja jest spójna i nie przesadzi się z ozdobnymi dodatkami, to wnętrze będzie eleganckie. Zachowanie umiaru niezbędne jest też dlatego, że nadmiar bibelotów nie sprzyjałby uzyskaniu wrażenia ładu i spokoju.

Dekoracje dla wnętrza w stylu romantycznym

Gustowna sypialnia nie może się obyć bez pięknych przedmiotów. Wspaniale będą się w nim prezentować świece, lustra, puzderka, figurki i inne ozdobne drobiazgi. Wszystkie te rzeczy upiększą przestrzeń i uczynią ją bardziej przyjazną. Istotne jest tylko, by ustawiając takie piękne dekoracje wnętrza nie przesadzić z ich ilością. Lepiej mniej, ale takich, które charakteryzują się jakością i wyjątkowym pięknem.

Wybierając odpowiednie tkaniny oraz wzory, warto mieć na uwadze motywy kwiatowe i roślinne, koronki oraz zwiewne i połyskliwe materiały. Tapeta w drobne kwiaty, narzuta na łóżko w róże, połyskliwe poduszki również są typowe dla wnętrz w stylu romantycznym.

sypialnia w pastelowych kolorach

W tak romantycznie urządzonej sypialni można z łatwością oddać się w ramiona Morfeusza. Sen przyjdzie niezauważenie, a rano obudzicie się zregenerowani i gotowi na wyzwania poranka. W dodatku wkroczycie w nowy dzień z optymizmem, naładowani pozytywną energią, gdy pierwszym co zobaczycie po przebudzeniu będzie stonowana aranżacja wnętrza.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
20 × 7 =