Urządzanie pokoju dziecięcego

Przygotowanie domu bądź mieszkania na pojawienie się dziecka wymaga czasu i rozwagi. Wielu rodziców powie, że związane jest też z wysiłkiem finansowym. Na szczęście jednak wydatki można ograniczyć, kupując w sposób przemyślany i spokojny tylko to, co będzie naprawdę przydatne. Poza tym, jeżeli przygotowania rozpocznie się wcześniej, wówczas urządzenie wnętrza dla dziecka nie będzie oznaczało jednorazowego i dużego wydatku.

Rozkład mieszkania ma znaczenie

Rodzice mający do dyspozycji małe mieszkanko są często zmuszeni do wydzielenia dziecku miejsca w swojej sypialni. Takie rozwiązanie nie podoba się wielu dorosłym, ale ma też swoje pozytywne strony. Otóż pozwala wytworzyć silniejszą więź z maluchem w pierwszych miesiącach jego życia. Poza tym to spore ułatwienie dla rodziców, którzy karmią dziecko butelką i dzielą między siebie ten obowiązek.

Producenci oferują opiekunom szereg rozwiązań, dzięki którym akcesoria dziecięce nie zajmą wiele miejsca, a jednocześnie ułatwią codzienne życie. Jeżeli powierzchnia jest ograniczona, warto zamiast samodzielnego przewijaka zakupić produkt, który można położyć na łóżeczku bądź komodzie. Łóżeczko zwłaszcza na początku spokojnie zastąpi gondola wózka bądź niewielka kołyska. Obowiązkowe jest jednak posiadanie komody bądź szafy na rzeczy malucha.

Urządzanie wnętrza tylko dla malucha

Osobny pokój dziecka to także aranżacyjne wyzwanie. Rodzice mają do dyspozycji większą przestrzeń, ale nie należy przesadzać z ilością wyposażenia. Na początku wystarczy łóżeczko, wygodny fotel do karmienia oraz komoda. Lepiej poczekać, aż maluch podrośnie i wówczas zorganizować mu miejsce do bezpiecznej i przyjemnej zabawy.

Na początku dekoracje wnętrza, przeznaczonego dla noworodka, także lepiej ograniczyć do minimum. Ściany takiego pomieszczenia powinny mieć jasne i stonowane barwy. Urozmaiceniem kolorystycznym na pewno staną się zabawki i gadżety przynoszone przez krewnych i znajomych. Nie opłaca się zatem samemu w nie inwestować. O wiele rozsądniej pomyśleć o zabezpieczeniu mebli oraz położeniu podłogi, na której wkrótce raczkujący maluch będzie mógł się bawić.

dziecięcy pokój

W dzisiejszych czasach młodzi rodzice mają do dyspozycji wiele czasopism i portali wnętrzarskich, którymi mogą się inspirować przy urządzaniu pokoju dla dziecka. Najistotniejszą kwestią, determinującą styl i rodzaj aranżacji jest płeć i wiek malucha. Inne potrzeby będzie musiał zaspokoić pokój, gdy trzeba będzie zaaranżować go dla noworodka, a inne w późniejszym wieku, dla dorastających chłopca lub dziewczynki. Jedno jest pewne, pokój dziecka to jego azyl, który rodzice będą starali się urządzić najlepiej jak potrafią.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
21 ⁄ 7 =