Wnętrzarskie trendy 2017 roku

Każdy kolejny rok przynosi nowe aranżacyjne inspiracje. Trendy w wystroju wnętrz zmieniają się systematycznie i warto przyglądać się tej ewolucji. Projektanci wnętrz nieustannie dostarczają bowiem nowych pomysłów. Nie trzeba biernie się im podporządkowywać ani bez namysłu kopiować ich wizji. Dobrze jednak orientować się w trendach i czerpać z mody to, co pasuje do własnych czterech kątów. W roku 2017 na pierwszy plan wysuwa się ekologia, zbliżenie do natury, ale także indywidualne podejście do aranżowania prywatnej przestrzeni.

Urządzanie wnętrza w zgodzie z naturą

Wciąż modny minimalizm traci trochę na znaczeniu w bieżącym sezonie. Na czasie pozostają jednak pewne jego elementy, jak chociażby stonowana kolorystyka czy stawianie na wysokiej jakości materiały. Współczesne wnętrza mają być jednak znacznie przytulniejsze. Zatem w miejsce surowych geometrycznych w kształcie mebli, pojawiają się miękkie kanapy z dużą ilością poduszek. Wystrój salonu nie sprowadza się już do wyposażenia z tworzyw sztucznych oraz nielicznych dodatków. Teraz w pomieszczeniu tym pojawiają się meble na bazie drewna, skór, a nawet elementy kamienne. Chodzi o to, aby było możliwie naturalnie. A co za tym idzie także ekologicznie i bezpiecznie dla środowiska.

Trendy w wystroju wnętrz i indywidualne podejście

Projektanci wnętrz zachęcają klientów do indywidualnego spojrzenia na to, co aktualnie modne. Niewiele osób może sobie pozwolić, by często zmieniać wystrój wnętrz. A nawet dobrze sytuowani ludzie nie chcą żyć od remontu do remontu. O wiele rozsądniej i spokojniej jest stworzyć sobie własną, przyjemną dla siebie przestrzeń. A to wymaga rozwagi i zastanowienia się nad tym, czego się chce i potrzebuje. Warto postawić na dodatki i dekoracje wnętrz, które coś znaczą dla danej osoby. Dzięki nim prywatna przestrzeń staje się przytulniejsza i chętniej się w niej przebywa. Zamiast ustawiać kiepskiej jakości bibeloty, można postawić na cenne pamiątki i fotografie, na które będzie się spoglądało z przyjemnością.

Nie dajmy się jednak zwariować. Moda i chwilowe trendy szybko bowiem przemijają, ustępując miejsca kolejnym. Dlatego nie starajmy się ich na siłę kopiować. Aby nasze wnętrze było urządzone w aktualnych trendach możemy zdecydować się na dodatki w modnym kolorze, jak tekstylia czy bibeloty. Natomiast bazę dla aranżacji najlepiej zastosować w stonowanych kolorach. To zapewni wnętrzu ponadczasowy charakter.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
13 − 12 =