Wnętrze z ciemnymi ścianami – przytulne i nastrojowe

Oczekiwania co do aranżacji swojego mieszkania można mieć bardzo różne. Zawsze warto pamiętać, że powinien być to wystrój, który zapewnia dobre samopoczucie. Własne mieszkanie powinno być azylem i miejscem, w którym można się odprężyć. Powinno mieć miły klimat. Jeśli tylko o tym wszystkim się pamięta, to wystrój mieszkania na pewno będzie udany. Trzeba jeszcze tylko spędzić trochę czasu i zastanowić się, jakie wnętrza pomogą stworzyć wymarzony efekt. Może ciemne?

Trendy w wystroju wnętrz – ciemne barwy ścian

Najmodniejsze obecnie kolory to biel oraz jasna szarość. Osoby, które nie kierowały się tą modą, to i tak ściany w mieszkaniu pomalowane mają zazwyczaj na jasne barwy. W tle jednak tej mody na biel i szarość rozwija się zupełnie inny trend. Coraz bardziej popularne staje się malowanie ścian na ciemne kolory. Można dodawać na różne sposoby więcej przytulności jasnym wnętrzom, jednak z ciemnymi ścianami wystrój wnętrza zawsze będzie bardziej przytulny. Stanie się ono także bardziej ciekawym. Ściany pomalować można np. na ciemną zieleń, bordo, brąz. Popularna jest także czerń.

ciemna ściana za sofą w salonie

Przytulny i piękny wystrój mieszkania

Wnętrza z ciemnymi ścianami są przytulne, nastrojowe i eleganckie. Śmiało można o nich powiedzieć, że posiadają charakter. Jeśli tylko dobrze się je umebluje, zadba o detale, to mogą być bardzo piękne. Barwa wybrana na ścianę powinna być  pozytywna w odbiorze, a taka intensywna będzie mocno oddziaływać na zmysły.

Jedyny minus tego trendu to pomniejszanie optyczne wnętrza. Jest to dobry wybór głównie do większych i dobrze oświetlonych światłem naturalnym pomieszczeń. Jeśli wszystkie ściany są ciemne, to warto zadbać o to, by dekoracje wnętrza nadawały mu więcej przestronności. Warto, by znalazły się w nim lustra, połyskliwe tkaniny oraz błyszczące ozdoby. Takie dodatki uczynią otoczenie jeszcze piękniejszym. Oświetlenie sztuczne powinno być rozproszone. Jeśli wnętrze jest nieduże albo nie chce się go optycznie pomniejszać, to wówczas na ciemny kolor można pomalować jedną ścianę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
3 × 11 =