Wystrój kuchni w stylu prowansalskim

Planujesz remont kuchni i chciałbyś, aby była ona ciepła, jasna i przytulna? Uwielbiasz wiejskie, sielskie klimaty i właśnie w takich czujesz się najlepiej, a do tego modne ostatnimi czasami pastele to Twoje ukochane kolory?

Idealna okaże się dla Ciebie kuchnia w stylu prowansalskim. Często nawiązuje on również do popularnego stylu Shabby Chic oraz do typowej, angielskiej elegancji. Ten styl szczególnie przypadnie kobietom, zwłaszcza niepoprawnym romantyczkom.

W kilku prostych krokach poradzimy Ci jak osiągnąć możliwie najlepszy efekt.

Styl prowansalski w kilku krokach

Kolory idealne dla kuchni w stylu prowansalskim to przede wszystkim pastelowe odcienie, tak modne w ostatnim sezonie.  Biele, błękity oraz kolor lawendowy! Perfekcyjnie dopasowane będą proste, drewniane, bielone meble oraz świeże, cięte kwiaty w delikatnych wazonikach.

Charakterystyczna podłoga

Tylko i wyłącznie drewniana, tak bardzo charakterystyczna dla tego typu wnętrz. Idealnie wpasowuje się w sielski klimat oraz wspaniale współgra z bielonymi, prostymi meblami.

Proste, lekkie, eleganckie dodatki

Tutaj stare miesza się z zupełnie nowym oraz nowoczesnym. To idealne połączenie! Kuchnia w stylu prowansalskim nie boi się dużej ilości przedmiotów i przeciwstawia się minimalizmowi. Im więcej pięknych przedmiotów z duszą tym lepiej! Figurki, puzderka w kwiatowe, motywy, wazoniki, obrazki na ścianach- wszystko to jest jak najbardziej pożądane w prowansalskiej kuchni. Lniane zasłony i serwetki również sprawdzą się idealnie! To właśnie len powinien być głównym materiałem stosowanym w tak delikatnym, naturalnym wnętrzu.

stylowe, pastelowe dodatki lampa poduszki

Kuchnia prowansalska to idealny wybór dla mniejszych rozmiarem kuchni, ponieważ jej jasna kolorystyka, daje złudne, optyczne wrażenie powiększenia pomieszczenia, co jest tak bardzo potrzebne w kuchniach tego typu. Dobrze, jeśli kuchnie prowansalska ma duże źródło naturalnego światła dziennego. Wtedy łatwo jest poczuć się w niej niczym na idyllicznych wakacjach na polskiej, stereotypowej wsi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
26 − 23 =