Wystrój mieszkania w stylu botanicznym

Mieszkanie urządza się w taki sposób, aby było w nim jak najprzyjemniej. Ważna jest jego funkcjonalność. Jednak bez przyjaznego klimatu i aranżacji sprzyjającej odprężeniu, nie byłaby to dobra przestrzeń do życia.

Przyjazność otoczenia i warunki idealne dla relaksu to jest to, co w nadmiarze zapewnia nam Matka Natura. To dlatego, te trendy w wystroju wnętrz, które się do niej odnoszą, są tak cenione. Styl ekologiczny stał się już klasyką. A spośród różnych obecnie promowanych trendów, botaniczny jest jednym z tych, które zdobyły sobie największą popularność. Można urządzić tak całe mieszkanie albo jakieś wybrane pomieszczenie np. salon albo sypialnię.

Wystrój wnętrza w stylu botanicznym – kolory i wzory

Dominującymi barwami w takich wnętrzach mogą być te same, co przy stylu ekologicznym. Są to barwy ziemi, jak zieleń, beż, różne odcienie piasku, a także brązy i barwa niebieska. Jeśli mieszkanie ma się w takich barwach, to można łatwo nadać mu stylu botanicznego. Styl ten doskonale będzie też pasował do popularnych obecnie wnętrz w kolorach bieli oraz szarości. Botaniczne dodatki, ich kolorystyka, sprawią, że wystrój mieszkania nowoczesnego stanie się bardziej przyjazny, kolorowy i ciekawy.

rożliny doniczkowe na parapecie

Wystrój botaniczny tworzą meble tapicerowane i tkaniny oraz dodatki z wzorami roślinnymi. Bardzo popularne są także tapety z motywem dżungli, kwiatów, liści. Są tak wyraziste, że dekoruje się nimi jedną ścianę albo jej fragment. Wspaniałym nabytkiem, jeśli planuje się takie urządzanie mieszkania, jest fotel w roślinne wzory. Poza tym motywy roślinne mogą znaleźć się na zasłonach, poduszkach oraz na obrusie.

Dekoracje dla wnętrza w stylu botanicznym

W takich wnętrzach powinny znaleźć się żywe kwiaty. Mogą to być palmy albo paprocie. Modne są także same liście roślin egzotycznych w wazonie. Styl pomogą stworzyć różne dodatki dekoracyjne.

Trzeba wybrać takie, które najbardziej będą współgrać z całą aranżacją. Mogą to być obrazy z kwiatami albo wyglądające jak kartka wycięta z zielnika. Doskonale odnajdą się w takich wnętrzach także przedmioty z wikliny, z drewna oraz przedmioty użytkowe wyglądające jak liście czy kwiaty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
30 − 20 =