Baterie umywalkowe do nowoczesnej łazienki – jakie wybrać?

Close-up Of Professional Workman Applying Plaster on the Wall With Putty Knife

Obecnie coraz popularniejsze staje się aranżowanie łazienek na styl nowoczesny, który daje szerokie pole do popisu – zarówno jeśli chodzi o wykończenie, jak i dekoracje. Aby wnętrze było spójne i estetyczne, należy zadbać o każdy szczegół wyposażenia łazienki. Dlatego nie można też zapomnieć o armaturze do umywalek, którą są nie tylko elementem użytecznym, ale też często dekoracją samą w sobie. Jak zatem dobrać baterie umywalkowe, by były funkcjonalną ozdobą każdej nowoczesnej łazienki?

Na co zwrócić uwagę, wybierając baterie umywalkowe?

Baterie umywalkowe powinny przede wszystkim służyć przez wiele lat, przepuszczając spore ilości wody. Powinny być zatem wybierane w pierwszej kolejności według kryteriów jakości i wygody użytkowania. Jeśli chodzi o jakość, to baterie takie muszą być wykonane starannie i z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów, jak ceramika czy mosiądz. Nawet uszczelki mają ogromne znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu armatury umywalkowej. Jest ona bowiem elementem bardzo intensywnie eksploatowanym, więc powinna być trwała i solidna. Warto też sięgnąć po modele łatwe w codziennym czyszczeniu i konserwacji.

Odpowiednio dobrane baterie umywalkowe pozwolą też na łatwe i komfortowe korzystanie z łazienki. Dlatego przede wszystkim warto pamiętać o wyborze odpowiedniej długości i wysokości samej wylewki, adekwatnie do wielkości umywalki i osobistych preferencji domowników. Najlepiej też sięgnąć po modele ekologiczne, wyposażone w funkcje ułatwiające oszczędzanie wody. Mowa o napowietrzaczu strumienia wody, znajdującym się na końcu wylewki, który nie tylko pomaga w obniżeniu rachunków, ale też nie dopuszcza do nadmiernego rozchlapywania się cieczy.

Jakie baterie umywalkowe pasują do nowoczesnej łazienki?

Nowoczesna łazienka często jest urządzana w sposób minimalistyczny, gdzie niewiele jest elementów stricte ozdobnych i nieużytkowych. W takich pomieszczeniach bateria umywalkowa może być idealnym punktem dekoracyjnym. Z pewnością sprawdzi się wówczas elegancki czarny model ze złotymi akcentami, który może współgrać na przykład z czarnym blatem, płytkami, frontami szafek czy lampą sufitową. Z kolei czarne baterie umywalkowe o prostych liniach i surowym wzornictwie idealnie wpasują się w nowoczesne łazienki o klimacie industrialnym. W takim pomieszczeniu dobrze też będą wyglądać modele chromowane, które uzupełnią wizualnie inne metalowe elementy, jak na przykład szafki.

Jeszcze inaczej można urządzić łazienkę nowoczesną z domieszką stylu glamour. W takich przestrzeniach dominuje dużo światła, blasku i przepychu, a kolory, jakie przeważają, to biel, czerń, srebro i złoto. Wówczas dobrym rozwiązaniem będzie wybranie białej baterii umywalkowej ze srebrnymi lub złotymi dodatkami. Można zdecydować się na klasyczną prostą wylewkę lub na modele zaprojektowane w unikalny sposób, na przykład na kształt łuku. Baterie umywalkowe ze złotymi zdobieniami będą się świetnie komponować na przykład z eleganckim lustrem w złotej ramie, złotą lampą czy też ze złotymi motywami dekoracyjnym na płytkach ściennych.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
18 ⁄ 2 =