Nowoczesna technologia systemów przesuwnych PVC wyznacznikiem optymalizacji komfortu użytkowania

newly constructed homes with solar panels on the roof under a bright sky A close up of a brand new structure with dark solar panels. Zonneenergie, Zonnepanelen, Translation Sun Energy, solar panel. Generative AI

Systemy przesuwne PVC, które stały się popularnym trendem w projektowaniu architektonicznym, są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą ograniczyć przestrzeń zajmowaną przez klasyczne drzwi skrzydłowe, gwarantując jednocześnie jasne i estetyczne otoczenie. Cechują się wytrzymałością, niezawodnością i lekkością, co pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni życiowej.

Nowoczesne systemy przesuwne PVC są obecnie instalowane prawie we wszystkich pomieszczeniach, w salonach, w kuchni, a nawet w gabinetach. Dzięki wykorzystaniu dużych przeszklonych przegród absorbują do pomieszczenia dużą ilość naturalnego światła, co daje mieszkańcom poczucie komfortu, luksusu i swobody. Systemy przesuwne PVC cieszą się również szczególną popularnością w zastosowaniach tarasowych i balkonowych. Stosuje się je zarówno przy instalacji okien, jak i drzwi.

Zalety i cechy charakterystyczne systemów przesuwnych PVC

Systemy przesuwne PVC są tak zaprojektowane, aby przede wszystkim zaspokoić pragnienie przestronności pomieszczeń. Konstrukcja i wysoka stabilność materiałów, z których są wykonane,  poprawiają komfort mieszkania i pozwalają na maksymalne przenikanie naturalnego światła. Ponadto charakteryzują się wysoką izolacyjnością termiczną i akustyczną, a dzięki zastosowaniu progów termicznych i wielokomorowej technologii wykorzystującej specjalne uszczelki tworzą nowe przestrzenie poprzez znoszenie granic między wnętrzem a zewnętrznym otoczeniem.

Zaletą systemów przesuwnych PVC jest to, że pozwalają one również na uzyskanie większej ilości widoków niż w przypadku drzwi uchylnych i mogą być wykonane w dużych rozmiarach z uniwersalnych i trwałych materiałów, które są łatwe w obsłudze, a jednocześnie bardzo odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Rodzaje systemów przesuwnych PVC

W systemach przesuwnych PVC stosuje się dwa podstawowe systemy, PSK i HST. System PSK to rozwiązanie uchylno- przesuwne stosowane w oknach i drzwiach, które umożliwia optymalne zagospodarowanie małych przestrzeni. Zastosowanie specjalnych okuć pozwala na uchylanie i przesuwanie skrzydła do dużych szerokości przy użyciu niewielkiej siły.Tego rodzaju system stanowi idealną alternatywę dla standardowych, dwuskrzydłowych drzwi balkonowych, gwarantując przy tym efektywną izolację.

Profil maskujący z PVC, wyjątkowo płaska osłona wózka i zaślepki w odpowiednim kolorze sprawiają, że optyka jest idealna, co wydatnie podnosi estetykę instalacji.Tolerancje długości są kompensowane przez osłony wózka. Górny tor posiada cichy i delikatny ślizg. Dodatkowo pozycja uchylno-przesuwna zabezpiecza skrzydła przed trzepotaniem w każdych warunkach atmosferycznych.

Natomiast system HST stanowi rozwiązanie podnoszono- przesuwne, w którym układ jest zaopatrzony w skrzydło przesuwne i skrzydło stałe, które poruszają się względem siebie, a ich położenie jest równolegle. Dzięki temu, że przesuwające się skrzydło ruchome zachodzi za skrzydło stałe, przyczynia się to do wyjątkowo łagodnego otwierania okien i drzwi.

System podnoszono-przesuwny HS staje się coraz bardziej popularny w stosowanych rozwiązaniach w budownictwie, ponieważ zapewnia komfortowe przejście z pomieszczeń do ogrodu, na taras lub balkon. Istnieje wiele powodów, aby zdecydować się na instalację systemów przesuwnych PVC, a jednym z nich są właściwości samego polichlorku winylu, który jest produkowany przez połączenie dwóch naturalnych surowców, 43% etylenu (pochodzącego z ropy naftowej) i 57% chloru (pochodzącego z soli kuchennej).  Dzięki niezrównanym właściwościom tego tworzywa systemy przesuwne PVC znalazły jedno z najbardziej efektywnych i eleganckich zastosowań w instalacji okien i drzwi, gwarantując bardzo wysoki poziom wydajności, niską przewodność cieplną i doskonałe wskaźniki izolacji cieplnej, które zwiększają komfort domu i pomagają oszczędzać cenną energię.  Ich atrakcyjność podnosi fakt, że są one szczególnie wygodne w użytkowaniu i odporne na warunki atmosferyczne, a przez to trwałe i łatwe w utrzymaniu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
10 × 22 =