Klasyczne czy wysokie listwy przypodłogowe – co wybrać i czym się kierować?

Biała listwa

Jeśli chodzi o zakupy listew przypodłogowych jest wiele różnych elementów, które należy wziąć pod uwagę. Tego typu decyzje, zawsze podejmuję się w oparciu o względy estetyczne i efekt, który chce się uzyskać. O tym, na co zwracać uwagę wybierając listy przypodłogowe piszemy poniżej.

Wiek nieruchomości i styl aranżacji

Wiek nieruchomości, ma znaczenie  z powodu wielkości nieruchomości i wysokości sufitu. Na przykład, domy z porzednich dekat budowane w różnych stylach mogą mieć podłogi wykończone stylizowanymi listwami albo o niestandardowych wysokościach. W momencie, kiedy decydujemy się zachować dawny klimat aranżacji warto dobrać takie listwy, które nie będą odbiegały wizualnie od tego co było wcześniej. Tego typu budynki mogą mieć też dosyć wysokie sufity – wybór niskich listew przypodłogowych może w tym wypadku zaburzyć proporcje we wnętrzu i będzie wyglądało po prostu źle. Bardzo często poprzez wybór odpowiedniej listwy można podkreślić styl i charakter wnętrza oraz dać mu ostateczny sznyt.

Ekskluzywne projekty wysokich listew przypodłogowych

Jeśli teraz rozważasz wysoką listwę przypodłogową i chcesz się czymś wyróżnić, warto poszukać producentów oferujących je w niestandardowych rozmiarach i kolorach. Jednym z nich jest Meister, producent paneli podłogowych oferujący także listywy i inne dodatki pozwalajaće na łatwy montaż i konsrewację podłóg. Kompletna i dopasowana do potrzeb nawet wymagającychc klientów oferta umozliwi realizację zarówno ekskluzywnych, jak i niestandardowych projektów.

Standardowa wysokość listwy przypodłogowej

Jeśli chodzi o określenie standardowej wysokości listwy przypodłogowej, to jest ona oparta na standardach branżowych i na tym, na co decydują się klienci. Ogólnie rzecz biorąc, przyjmuje się, że wynosi około 145 mm, czyli około 6 cali.  W ofertach producentów np. takich jak Meister nie zabraknie też jednak takich mających od 70 mm do 350 mm. Dlatego określnie typowej wysokości i szerokości listwy nie jest czymś co mozna uznać za stałe.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
21 × 26 =