Czym kierować się wybierając baterię wannową?

Elegant attic bathroom with stylish bathtub, wooden floor and balcony door

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli baterii wannowych. Różnią się one od siebie nie tylko wyglądem, ale i sposobem montażu oraz funkcjonalnością. Warto jest zatem wiedzieć, między jakimi modelami baterii wannowych można dziś wybierać i czym przy takim wyborze się kierować. Wszystko po to, aby zakupiona bateria jak najlepiej pasowała do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Sposób montażu baterii wannowych

Jak wspomniano, oferowane w sklepach z armaturą łazienkową baterie wannowe różnią się od siebie m.in. sposobem montażu. To, w jaki sposób bateria ma być zamontowana, jest kluczowe przy wyborze konkretnego produktu. Sposób montażu wpływa nie tylko na to, jak trudno będzie baterię umiejscowić, ale również na to, jak będzie się ona prezentować i komponować z innymi elementami aranżacji łazienki. Wśród najczęściej wybieranych baterii wyróżnić można baterie ścienne, baterie stojące oraz baterie wolnostojące.

Baterie wannowe ścienne

Baterie ścienne montuje się bezpośrednio do ściany w sposób podtynkowy lub natynkowy. Baterie ścienne znajdują swoje zastosowanie najczęściej w budownictwie mieszkaniowym. Montaż baterii wannowej ściennej w sposób podtynkowy oznacza, że instalacja nie będzie widoczna z zewnątrz. Wszystkie elementy konstrukcyjne schowane są pod tynkiem. Z zewnątrz widoczna jest jedynie wylewka oraz mechanizm sterujący baterią. Inaczej jest w przypadku montażu natynkowego. Montując baterię w taki sposób, liczyć trzeba się z tym, że cała konstrukcja będzie widoczna z zewnątrz. Baterie ścienne cieszą się dużą popularnością. Szeroką ich ofertę znaleźć można na stronie internetowej https://kuchinox.pl/kategoria-produktu/baterie/baterie-lazienkowe/baterie-wannowe/.

Baterie wannowe stojące

Nieco innym rodzajem baterii wannowych są baterie stojące. Często określane są również jako baterie sztorcowe. Ten model baterii montowany jest na obrzeżach wanny. Decydując się na ten rodzaj baterii, pamiętać trzeba, że jest ona połączona z instalacją przy użyciu wężyków. To jest powodem pewnych ograniczeń. Mowa tu o tym, że bateria nie może być zamontowana w zbyt dużej odległości od wspomnianych wężyków.

Baterie wannowe wolnostojące

Trzecim rodzajem baterii wannowych są baterie wolnostojące. To niezwykle estetyczne baterie, które najlepiej prezentują się w dużych łazienkach. Większa powierzchnia łazienki jest tu kluczowa. Baterie wolnostojące są bowiem montowane obok wanny, zwykle na podłodze. Baterie wolnostojące prezentują się bardzo estetycznie, jednak pamiętać trzeba, że ich cena się wyższa w porównaniu z bateriami ściennymi i stojącymi.

Funkcje baterii wannowych

Baterie wannowe wyglądu i sposobu montażu różnią się także posiadanymi funkcjami. Dobrym rozwiązaniem może być wybór wanny z termostatem, który umożliwia ustawienie stałej temperatury wody. Ciekawą opcją jest również bateria wannowa z deszczownicą. To rozwiązanie polecane jest osobom, które chciałby wykorzystać wannę także jako prysznic. Deszczownica montowana jest na wysięgniku. Dzięki temu swobodnie można regulować jej wysokość. Decydując się na baterię z deszczówką, pamiętać trzeba, aby wyposażona była w słuchawkę prysznicową.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
5 × 16 =