Jak kupić dom – poradnik w 5 krokach

Postanowiłeś porzucić ciasną kawalerkę i spełnić swoje marzenie o dużym, rodzinnym domu? Choć wiele ofert kusi udogodnieniami oraz cenami, warto najpierw zapoznać się z podstawowymi zasadami kupowania domu tak, aby po kilku miesiącach nie rozczarować się, że nasze wymarzone miejsce do życia zaczyna popadać w kompletną ruinę, mimo że pierwotnie wyglądało na niezwykle zadbane. Na co zwrócić uwagę przy kupnie domu?

Ogrzewanie

Często domy wystawiane na sprzedaż posiadają kominy starego typu, które uniemożliwiają instalację nowoczesnego kominka lub systemu centralnego ogrzewania. W ziemie może to powodować naprawdę wiele nieprzyjemnych komplikacji.

 

Grzyb oraz pleśń

Szczególną uwagę zwróć na ściany w łazience oraz tuż przy oknach. Jeśli okaże się, że w pomieszczeniach znajduje się wilgoć lub grzyb, niezwykle ciężko będzie Ci się go pozbyć. Zwróć również uwagę na stan techniczny tynku, jeśli jest spuchnięty, kolejny raz narazisz się na niepotrzebne koszty związane z kuciem tynku oraz ponownym remontem.

Elewacja

Koniecznie sprawdź czy dom jest ocieplony! Jeśli nie, zapewne czeka Cię ocieplanie go na własną rękę, a jest to naprawdę duży wydatek. Jednak zimą ocieplony dom jest koniecznością.

Stan okien

Zbadaj czy okna nie są wypaczone. Zwróć również uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane (plastik czy drewno). Wymiana okien jest kosztowna, warto więc upewnić się, że w najbliższych latach po zakupie domu, nie narazimy się na niepotrzebne koszty.

Stan dachu

Jeśli na dachu Twojego wymarzonego dachu pojawiły się zacieki, bardzo prawdopodobne, że w niedługim czasie może on zacząć przeciekać i koniecznie okaże się całkowita wymiana pokrycia dachu, co też sporo kosztuje.

Zanim zdecydujesz się na kupno wymarzonego domu, koniecznie weź pod uwagę wszystkie pozycje z naszej listy. Jeśli choć jeden z podpunktów wydaje Ci się być podejrzany- uważaj, decydując się na kupno możesz narazić się na naprawdę ogromne, zupełnie niespodziewane wydatki. Bądź przygotowany tak, aby wymarzony dom okazał się tym na długie lata.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
30 ⁄ 15 =