Łazienka w kolorze

Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego koloru do Twojej łazienki? Poznaj kilka sprawdzonych rozwiązań i przekonaj się, że łazienkowa przestrzeń wcale nie musi być nudna. Podczas planowania wystroju mieszkania, łazienka często traktowana jest nieco po macoszemu. Jako czysto funkcjonalne pomieszczenie wydaje się przestrzenią, w którą nie warto inwestować zbyt wiele twórczej inwencji. Właśnie dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego koloru ścian i płytek, który zazwyczaj determinuje ogólny wystrój łazienki.

Klasyczna biel

Biel to jeden z najbardziej klasycznych i oczywistych pomysłów na łazienkowe wnętrza. Z uwagi na spójność z kolorem ceramiki, pozwala na tworzenie jednolitych, minimalistycznych stylizacji total look. Biel daje wrażenie czystości i higieny, a także optycznie powiększa przestrzeń, co jest szczególnie ważne w przypadku niewielkich pomieszczeń. Wbrew pozorom białe łazienki nie muszą być nudne. Ich monotonię przełamać może odpowiednio rozplanowane oświetlenie lub drewniane dodatki.

Odważne kolory

W łazienkowych trendach już od dłuższego czasu obserwować można coraz bardziej intensywne kolory. Miłośnicy energetycznych barw wykorzystują słoneczne żółcie, soczyste zielenie i pomarańcze, a amatorzy morskich klimatów wybierają błękity i turkusy. Odważni zwolennicy elegancji decydują się nawet na czerń czy grafit. Z uwagi na niewielki metraż łazienek należy jednak pamiętać o umiarze i ostrożności w wykorzystywaniu intensywnych barw. Warto równoważyć je łagodniejszymi odcieniami lub stosować jedynie jako wyraziste dopełnienie delikatnych stylizacji.

Łazienka w odcieniach szarości

Jedną z popularnych aktualnie tendencji jest także projektowanie nowoczesnych łazienek w kolorach szarości. Choć kolor ten kojarzy się ze smutkiem i monotonią, dzięki odpowiedniej aranżacji może zachwycać prostotą i delikatnością. Przede wszystkim warto dokładnie zastanowić się nad wyborem konkretnych odcieni – szarość szarości nie równa, a pozornie niewielka różnica w intensywności czy temperaturze koloru może zupełnie zmienić ostateczny wygląd pomieszczenia. Podobnie jak w przypadku bieli, warto też zadbać o stylowe dodatki i odpowiednie oświetlenie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
39 ⁄ 13 =