Najlepsza bateria do kuchni, czyli jaka?

Wyposażona kuchnia

Kuchnia powinna stać się sercem całego domu, gdzie przebywanie sprawia ogromną przyjemność. Ważne są nie tylko meble, ale również małe detale, jak chociażby armatura kuchenna. Należy zwrócić również uwagę na tego typu elementy, których nikt nie ma zamiaru przecież wymieniać z częstotliwością co sześć miesięcy.

Z czego wykonana jest powłoka baterii?

Uwzględniając zakup armatury kuchennej, należy sprawdzić z jaką powłoką ma się do czynienia. Może nie jest to najważniejszy czynnik decydujący, ale należy być świadomym tego, co w chwili obecnej ma się do wyboru. Otóż na rynku można znaleźć baterię do kuchni z następującymi powłokami:

  • chromowana – wysoki połysk, dający piękny efekt, jedna z najbardziej klasycznych propozycji,
  • granitowa – matura lub na połysk, odporna na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne,
  • ceramiczna – jedna z najpiękniejszych, a zarazem najdroższych propozycji.

Każda z nich ma swoje zalety i wady, które należy poznać, aby być świadomym konsumentem. Zawsze należy zapoznać się z jedną z najważniejszych informacji, jakie podaje producent – środki do czyszczenia. Żadna powłoka nie utrzyma się w nienaruszonym stanie, jeżeli ktoś będzie używał niedozwolonych środków do czyszczenia.

Rodzaje baterii do kuchni

Uwzględniając zakup baterii do kuchni, należy poznać dostępne rodzaje. Do wyboru są:

  • baterie naścienne i stojące,
  • baterie jedno i dwu uchwytowe,
  • baterie bezdotykowe,
  • baterie termostatyczne,
  • baterie z podgrzewaczem,
  • baterie dwu funkcyjne filtrujące wodę.

Wybór jest ogromny, dlatego każdą z tych grup trzeba poznać, aby móc wybrać produkt dopasowany najbardziej do swoich potrzeb, uwzględniając przy tym warunki panujące w kuchni.

Wysokość baterii kuchennej

Może nie jest to tak oczywista sprawa, ale należy uwzględnić wysokość baterii kuchennej. W niektórych przypadkach można bowiem spotkać się z baterią, której wysokość wynosi 50 cm! Czy każda osoba będzie mogła sobie na to pozwolić? Oczywiście, że nie. W szczególności, jeżeli ktoś bezpośrednio nad zlewozmywakiem ma też szafkę kuchenną. Standardowa wysokość baterii kuchennej to ok. 12-13cm. Te najwyższe baterie kuchenne rzadko kiedy stosowane są w tradycyjnych pomieszczeniach. Częściej można spotkać je w restauracjach, czy też w pomieszczeniach gospodarczych. Wysokie baterie są pomocne np. w sytuacjach, kiedy należy pomyśleć o napełnieniu wiadra w zlewie.

Ważne rzeczy co do zakupu baterii kuchennej

Uwzględniając zakup armatury kuchenne, należy uwzględnić wiele czynników. Wśród nich powinna być również gwarancja użytkownika. Niektórzy producenci na swoje produkty dają nawet do 25 lat gwarancji. Chociaż może nie trzeba decydować się na aż tak długi okres. Te pięć lat to taki najlepszy, optymalny czas.

Decydując się na zakup baterii do zlewozmywaka, warto sprawdzić, czy jest ona wyposażona w perlator. Jest to specjalna nakładka, która pozwala oszczędzać wodę. Nie tylko chodzi tu o nasze rachunki, ale także o troskę o środowisko naturalne.
Niektóre baterie wyposażone są w specjalne mechanizmy, które zapobiegają osadzaniu się kamienia, wydłużając tym samym ich żywotność. O tym, o czym jeszcze warto pamiętać wybierając baterię kuchenną można przeczytać w artykule: https://kuchinox.pl/blog/armatura-kuchenna-4-rzeczy-ktore-warto-wiedziec/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
22 × 5 =