Najważniejsze właściwości okien PVC

Montaż okna PVC

Stolarka okienna stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego mieszkania lub domu. To ona wpływa na estetykę budynku, jego funkcjonalność oraz koszty utrzymania. W Polsce od dawna największą popularnością cieszą się okna plastikowe, które są nieustannie ulepszane i udoskonalane.

Wytrzymałość i energooszczędność

Do ich wytworzenia używa się polichlorku winylu. Jest to tworzywo sztuczne odporne na korozję oraz działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nowoczesne okna PVC mają zwykle budowę pięcio lub sześciokomorową. Wypełnione powietrzem komory pełnią funkcję izolacyjną i stanowią skuteczne zabezpieczenie przed utratą ciepła. Na wartość współczynnika przenikania ciepła wpływa również rodzaj materiału użytego do wzmocnienia konstrukcji. Najczęściej producenci w ramie okna umieszczają stalowe profile, które charakteryzują się dużą sztywnością i odpornością na odkształcanie, nawet pod wpływem działania skrajnych temperatur. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się produkty wzmocnione materiałem kompozytowym i wypełnione pianką poliuretanową. Warto wiedzieć, że nowoczesne okna PCV są zdecydowanie bardziej energooszczędne od tych montowanych w latach 80-tych lub 90-tych XX wieku. Różnice w poziomie zużycia ciepła w sezonie grzewczym mogą wynosić nawet 20%. Wpływ na energooszczędność okien ma również rodzaj zastosowanych uszczelek oraz szyb.

Efektowny wygląd dostosowany do potrzeb

Polichlorek winylu to materiał niezwykle trwały, który jest podatny na barwienie i formowanie. Dzięki temu okna wytwarzane są w różnych  kształtach i wariantach kolorystycznych. Nowoczesne konstrukcje mogą także z powodzeniem imitować naturalne drewno, bądź aluminium. W połączeniu z kolorowymi okuciami możliwe jest uzyskanie ciekawych i efektownych aranżacji. Okna PVC charakteryzują się gładką powierzchnią, która nie wymaga konserwacji oraz żmudnych zabiegów pielęgnacyjnych. Do czyszczenia ramy okiennej używa się tradycyjnych środków myjących dostępnych w drogeriach lub supermarketach. Jeszcze do niedawna część osób rezygnowała z zakupu plastikowych okien w obawie przed zanieczyszczeniem środowiska naturalnego tworzywami sztucznymi. Warto więc podkreślić, że produkty oferowane przez renomowanych producentów podlegają recyklingowi. Wszystko to sprawia, że współczesne okna plastikowe to nowoczesne konstrukcje, które charakteryzują się ciekawym wzornictwem, a dodatkowo zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa oraz znakomitą izolację przed utratą ciepła i panującym na zewnątrz hałasem. Okna cechujące się wszystkimi wymienionymi właściwościami znajdzie u producenta okien i drzwi Kapica. W tym celu warto odwiedzić stronę: https://www.kapica.pl/okna-pvc/.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
17 − 12 =