Panele laminowane – piękna podłoga na wiele lat

Podłoga laminowana w kuchni

Nowoczesna podłoga w domu lub mieszkaniu powinna być efektowna, trwała i ekologiczna. Jeszcze do niedawna wszystkie te warunki spełniały wyłącznie podłogi wykonane z naturalnego drewna. Obecnie w sprzedaży dostępne są panele podłogowe wytwarzane bez użycia tworzyw sztucznych, które wyglądają perfekcyjnie i zapewniają znakomity komfort użytkowania przez wiele lat.

Dlaczego podłogi laminowane są tak trwałe?

Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że panele laminowane oferowane przez renomowanych producentów takich jak Meister to produkty w pełni ekologiczne. Do ich wytworzenia używa się wyłącznie naturalnych składników pochodzących z drewna. Są wolne od tworzyw sztucznych, takich jak PVC, plastyfikatorów oraz ftalanów, dlatego korzystanie z nich jest zdrowe, a utylizacja nie nastręcza żadnych problemów. Bazą do stworzenia laminatu jest płyta HDF pokryta od zewnątrz papierem dekoracyjnym imitującym różne gatunki drewna. Zastosowanie warstwy przeciwprężnej pomaga utrzymywać odpowiedni kształt paneli, a podkład wygłuszający skutecznie redukuje i tłumi wszelkie hałasy oraz wyrównuje nierówności występujące na podłożu. Po sprasowaniu wszystkich warstw w wysokiej temperaturze oraz ciśnieniu powstaje trwały i wytrzymały produkt o efektownym wyglądzie. Głębokie tłoczenie pozwala stworzyć na papierze dekoracyjnym wzory oraz pory bliźniaczo podobne do tych występujących na naturalnych deskach. Dzięki zastosowaniu takiej technologii podłogi laminowane wyglądają znakomicie i są niemal nie do odróżnienia od drewnianych.

Inne zalety paneli laminowanych

Wysokiej jakości panele laminowane to produkty niezwykle wytrzymałe, które nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych. Producenci tego rodzaju elementów wykończeniowych oferują klientom nawet 25 lat gwarancji. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://meister.pl/produkt/podlogi-laminowane/. Dodatkowym atutem laminowanych podłóg jest ich odporność na niszczące działanie wody. Zabezpieczona przed wilgocią jest nie tylko zewnętrzna powierzchnia paneli, ale również ich krawędzie. Zastosowanie opatentowanego systemu łączenia pozwala uzyskać idealnie równą i szczelną powierzchnię. Dzięki niemu możliwy jest także szybki i bezproblemowy montaż paneli bez użycia kleju. Pływająca konstrukcja jest odporna na naprężenia, zapewnia odpowiedni komfort, a w razie potrzeby pozwala na łatwy demontaż. Jednym z najważniejszych powodów, dla których podłogi laminowane cieszą się niesłabnącą popularnością, jest ich cena. Laminaty są zdecydowanie tańsze od paneli drewnianych, zapewniając podobną jakość i komfort użytkowania. Skoro między tymi produktami nie ma wielkiej różnicy, po co przepłacać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
18 − 12 =