Jak utrzymać zlew w czystości? Praktyczne porady

Jak utrzymać zlew w czystości

Kiedy urządziliśmy już swoją wymarzoną kuchnię, możemy zacząć cieszyć się jej wystrojem i funkcjonalnością. Z pewnością chcielibyśmy, by każdy jej element służył nam przez lata, a także prezentował się ładnie jak najdłużej. Nie jest tajemnicą, że jednym z miejsc najbardziej narażonych na zabrudzenia i zarysowania jest zlewozmywak. W tym artykule postaramy się przedstawić sposoby konserwacji i utrzymania czystości zlewów kuchennych.

Zlewy stalowe

Jest to wciąż najbardziej popularne kuchenne rozwiązanie. Zwykle zlewy wykonane są ze stali szlachetnej, czyli mieszanki żelaza, chromu i niklu. Są odporne na korozję, zarówno tę powodowaną przez wodę, jak i uszkodzenia wywołane przez środki chemiczne. Poza tym są antybakteryjne, odporne na działanie wysokiej temperatury oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Podczas użytkowania należy uważać, żeby nie zarysować powierzchni, dlatego nie wolno kroić bezpośrednio na zlewie. Nie należy również używać ostrych zmywaków i środków czyszczących. W standardowej pielęgnacji wystarczy użycie miękkiej szmatki, ciepłej wody i płynu do mycia naczyń. Warto również wycierać zlew do sucha, co zapobiegnie osadzaniu się kamienia z twardej wody.

Zlewy stalowe

Zlewy kompozytowe

Takie zlewy są często nazywane granitowymi, choć tak naprawdę składają się z mieszanki granitu, kwarcu, żywic akrylowych i dodatku barwników. Producenci zwykle pokrywają powierzchnię warstwami zabezpieczającymi przed plamieniem oraz ułatwiającymi utrzymanie czystości. Osad kamienny i przebarwienia powstałe na powierzchni można wyczyścić proszkiem do prania lub zmiękczania do pralek. Zlew można też czyścić płynem do naczyń, a także szorować ostrą stroną gąbki.

Zlewy ceramiczne

Produkowane są z mieszaniny glin pokrytej wapnem i wypalanej. Dzięki takiemu procesowi wytwarzania, są one niezwykle odporne na uszkodzenia i wysokie temperatury oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Można je czyścić niemal każdym detergentem, jednak lepiej unikać substancji ścierających, które mogłyby porysować szkliwo. Lepiej również nie kroić na nich nożem ceramicznym, ani nie przesuwać ciężkich przedmiotów.

Jeśli zależy nam na zlewozmywaku wysokiej jakości i wyróżniającym się oryginalnym wzornictwem, warto zapoznać się z propozycjami marki Deante. Wszystkie zlewy kuchenne z Deante posiadają osprzęt ułatwiający montaż i przyłączenie pralki i zmywarki. Marka współpracuje z młodymi projektantami, dzięki czemu może zaoferować świeże i niebanalne rozwiązania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
1 + 1 =