Jak wybrać dobrą i praktyczną baterię kuchenną?

Jak wybrać dobrą i praktyczną baterię kuchenną?

Przygotowywanie posiłków i sprzątanie po nich ułatwi odpowiednio dobrany zlewozmywak i bateria kuchenna. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów baterii, dlatego decyzja o kupnie często bywa kłopotliwa. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na kształt oraz zasięg wylewki, które muszą być dopasowane do wymiarów zlewozmywaka.

Sposób montażu

Można wymienić dwa rodzaje baterii – ścienne i stojące (sztorcowe). Większość osób decyduje się na baterię sztorcową, którą zakłada się w otworze na brzegu zlewu lub przy krawędzi blatu. W takim przypadku instalacja wodna jest prowadzona od spodu i jest ona ukryta pod zlewozmywakiem. Taki sposób montażu jest najprostszy, łatwiej jest też wymienić baterię, gdy zajdzie taka potrzeba. Bateria ścienna jest montowana na ścianie nad zlewozmywakiem. Nie jest to popularne rozwiązanie, decydują się na nie osoby, które mają starą instalację wodną i nie chcą jej zmieniać.

Ile uchwytów w baterii

Ile uchwytów

Baterie mogą posiadać jeden lub dwa uchwyty. Jednouchwytowa pozwala na łatwe ustawienie pożądanego strumienia wody oraz regulację temperatury. Rozwiązanie z dwoma kurkami jest trochę bardziej uciążliwe w kuchni, ponieważ nie można wyregulować wody jedną ręką.

Wylewka

Kształt i zasięg wylewki to bardzo istotne czynniki, wpływające na wygodę użytkowania. Należy je dopasować w taki sposób, by strumień wody padał w centralne miejsce komory zlewu. Zasięg wylewki jest uzależniony od jej długości i pochylenia. Wylewka długa i o dużym kącie nachylenia ma koniec bardziej oddalony od dna zlewu, dlatego łatwiej jest pod nią podstawić duży garnek czy butelkę. Warto zwrócić uwagę, by koniec wylewki nie był osadzony zbyt wysoko, gdyż może to powodować rozpryskiwanie się wody. Jeśli posiadamy duży zlew, dobierzmy do niego baterię obrotową, a jeśli nasz zlew jest usytuowany pod oknem, możemy wybrać baterię z ruchomym przegubem, co umożliwi nam swobodne otwieranie okna.

Jeśli szukamy baterii kuchennych i zależy nam na wysokiej jakości produktów, warto zapoznać się z ofertą firmy Deante. Firma posiada baterie do kuchni o różnych kształtach zarówno naścienne, jak i stawiane, a także modele z wyciąganą wylewką, z przyłączem do filtra wodnego oraz uchylne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
25 × 9 =