Jakie są sposoby na usunięcie kleju gipsowego?

Summer patio or outdoor lounge area with adorable, comfortable pallet furniture and bright cushions. Generative AI

Klej gipsowy świetnie sprawdza się przy klejeniu płyt karton – gips. Posiada rewelacyjne właściwości, ma dobrą przyczepność oraz stosunkowo szybko schnie. Podczas wykonywania pracy z regipsami, jest to oczywiście niemały atut. Sytuacja jednak nieco się zmienia, gdy trzeba zacząć porządkować swoje miejsce pracy. Wówczas klej może stać się dla nas przyczyną niemałych wysiłków, w celu jego usunięcia z powierzchni. Nie jest to łatwe przede wszystkim ze względu na to, że ma on naprawdę wysoką jakość. Szybko zasycha a gdy już przylgnie do powierzchni, trudno się go pozbyć nie pozostawiając żadnego śladu.

Jak zabezpieczyć miejsce pracy przed klejem gipsowym?

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest zabezpieczenie swojego miejsca pracy przed skapnięciem resztek kleju. Nie zawsze jesteśmy w stanie przed wszystkim się uchronić, jednak w niektórych przypadkach jak najbardziej jest to możliwe. Najważniejsze bez wątpienia jest zakupienie folii malarskiej i wyłożenie nią podłogi, zabezpieczenie listew, mebli itp. Folia musi dobrze przylegać i być dokładnie oklejona taśmą. Jeśli klej wówczas skapnie, wystarczy usunąć jedynie folię. Taką formę zabezpieczenie podłoża, powinno się stosować pracując z różnego rodzaju materiałami.

Kolejna ważna kwestia, to usuwanie zabrudzeń na bieżąco. Oczywiście wykonując pracę nie zawsze jesteśmy w stanie zauważyć, że w danym momencie coś upadło nam na podłogę. Jednak zazwyczaj widzimy takie plamy i tym samym możemy szybko zareagować. Klej świetnie jest usunąć za pomocą uniwersalnych chusteczek czyszczących, które można zakupić w sklepie budowlanym. To bardzo dobra opcja, jeśli wykonujemy jakiś remont, a już na pewno wtedy, gdy taka praca wiąże się bezpośrednio z naszym zarobkiem. Klient oczekuje bowiem tego, że zastanie dobry efekt i przede wszystkim czyste miejsce.

Jak usunąć klej gipsowy – podstawowe metody

Czym wyczyścić klej gipsowy, jeśli znalazł się on już na powierzchni ścian lub też podłogi? Na samym początku możemy skorzystać przede wszystkim z ciepłej wody. Klej ten ma świetne właściwości, ale jest podatny na działanie wody. Jego odporność na wilgoć jest niska, dlatego nie korzysta się z niego chociażby w łazienkach lub też w kuchniach.

Jeśli klej jeszcze nie do końca jest zaschnięty, można próbować rozpuścić go za pomocą ciepłej wody. Nie jest to sposób w 100% skuteczny i raczej całość od razu nie puści. Może jednak udać nam się choć trochę go usunąć, a później zareagować przy pomocy innych sposobów.

Kolejna kwestia to natomiast skorzystanie ze środków, które zazwyczaj posiadamy w swoich domach. Mowa tutaj między innymi o spirytusie salicylowym, occie lub też acetonie. Kobiety bardzo często korzystają z acetonu do usuwania lakieru do paznokci, nawet hybrydowego. Jest to zatem płyn, który ma świetne właściwości rozpuszczające. Polewając miejsce gdzie jest zabrudzenie od kleju jednym z wybranych płynów, trzeba odczekać mniej więcej 15 minut. Po tym cała powierzchnia musi zostać umyta ciepłą wodą. Oczywiście niekoniecznie po jednej próbie wszystko zejdzie. Być może będziemy musieli taki zabieg powtórzyć.

Jeśli chcemy skorzystać z jeszcze bardziej zaawansowanego rozwiązania, to możemy wykorzystać zmywacz do klejów polimerowych. Jest to specjalistyczny środek, który radzi sobie z takimi zabrudzeniami. Jako, że jest to rozpuszczalnik, trzeba oczywiście stosować go rozsądnie, zgodnie z wszystkimi zaleceniami producenta. By nie zniszczyć powierzchni warto również wcześniej zweryfikować na fragmencie, jak zmywacz z nią reaguje.

Przeczytaj więcej na https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/jak-prawidlowo-usunac-klej-gipsowy-z-powierzchni-porady-eksperta

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
12 ⁄ 6 =