Podłogi drewniane – ponadczasowy design

Drewniana podłoga na poddaszu

Podłogi drewniane mają w sobie coś niezwykłego. W obiektach, w których zostały one wykorzystane da się wyczuć wyjątkowy klimat, który wydaje się nam często wręcz magiczny. Z reguły pomieszczenia takie sprawiają wrażenie ciepłych i przytulnych. W taki właśnie sposób kojarzy nam się drewno. Oczywiście dzięki temu, że jest ono surowcem naturalnym wzornictwo podłóg oraz ich kolor jest indywidualny i niepowtarzalny dla każdej deski. Zatem jeśli zdecydujemy się na ich montaż możemy być pewni, że nasza podłoga będzie wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

Rodzaje i zalety podłóg drewnianych

W dawnych czasach posiadanie w domu drewnianej podłogi było symbolem luksusu oraz bogactwa. Nieliczne osoby mogły pozwolić sobie na to, aby w ich pomieszczeniach królowały drewniane deski. Był to swojego rodzaju prestiż. W obecnych czasach o wiele łatwiejsze jest położenie paneli, którego sami możemy się podjąć. Jednak mimo to drewniane podłogi znów wracają do łask i cieszą się coraz to większą popularnością. Ich montażu może podjąć się tylko profesjonalny rzemieślnik. Drewniane podłogi zdecydowanie królują w domach aranżowanych w stylu boho, skandynawskim czy rustykalnym, ale nie tylko. Więcej na ten temat możemy przeczytać na stronie producenta, jakim jest Meister. Wśród podłóg drewnianych wyróżniamy takie rodzaje jak:

    • Parkiet tradycyjny
    • Lamparkiet
    • Mozaika
    • Podłogi warstwowe

Jedną z zalet płynącą z posiadania podłóg drewnianych jest z pewnością wspaniały efekt wizualny, jaki nadają pomieszczeniom. Podłogi te wykazują się wysoką odpornością na uszkodzenia i otarcia, a prawidłowo zabezpieczone zachowają swój wygląd ciesząc oko nasze i naszych gości przez długie lata. Drewno jest surowcem bardzo wytrzymałym tak więc możemy mieć pewność, że jest to zakup długoterminowy. Jeną z najważniejszych zalet drewnianych podłóg jest również to, że ich pochodzenie jest naturalne, przez co są bezpieczne i ekologiczne. Drewniane podłogi zapewniają izolację, dzięki czemu z pomieszczeń nie ucieka nam ciepło. Kolejnym z atutów jest to, że drewniane podłogi można po wielu latach wyszlifować i nadać im nowe życie. Jest to zatem wyjątkowo ekologiczne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli patrzymy z perspektywy czasu.

Wady podłóg drewnianych

Jeśli chodzi o wady podłóg drewnianych to musimy się liczyć z tym, że takowe także występują. Niestety żaden surowiec nie jest idealny, więc łudzenie się tym, że w przypadku drewna będzie inaczej mija się z celem. Skoro są zalety produktu muszą pojawić się także wady. Jednym z mankamentów podłóg drewnianych jest z pewnością sposób ich montażu, aby pojawiły się one w naszych wnętrzach musimy zatrudnić wykwalifikowanego fachowca, który je położy. Podłogi drewniane wymagają także odpowiedniego zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi oraz odpowiedniej pielęgnacji, która musi być wykonywana regularnie. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę ilość zalet to wady te stają się ledwie błahostką. Stosując się do wszelkich zaleceń producenta oraz fachowca, który zajmie się ich montażem możemy mieć pewność, że drewniane podłogi będą wyglądały pięknie przez długie lata.

Węcej na ten temat znajdzie się w artykule Podłogi drewniane – rodzaje, zalety i wady każdego rozwiązania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
28 ⁄ 14 =